Legend HR Advisors
Legend

Specjalisty ds. Zakupów bezpośrednio produkcyjnych i projektowych

Dla naszego Klienta, znanej międzynarodowej firmy produkcyjnej z branży motoryzacyjnej, współpracującej z czołowymi producentami samochodów OEM poszukujemy:

Specjalisty ds. Zakupów bezpośrednio

produkcyjnych i projektowych

(miejsce pracy: Sosnowiec)

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne lub techniczne;
  • Min. 3 letnie doświadczenie w zakupach bezpośrednio produkcyjnych w międzynarodowej firmie produkcyjnej z branży motoryzacyjnej;
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office ( szczególnie Excel);
  • Wiedza z zakresu wskaźników i procedur zakupowych;
  • Umiejętność optymalizacji kosztów;
  • Umiejętność ustalania priorytetów, analitycznego myślenia, samodzielność, komunikatywność, odpowiedzialność, energia i dynamizm w działaniu;
  • Wytrwałość w rozwiązywaniu problemów;
  • Umiejętność pracy pod presją czasu;
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Wysoko rozwinięte umiejętności negocjacyjne.

Zakres obowiązków:

  • Nadzór i współpraca z dostawcami materiałów bezpośrednio-produkcyjnych
  • Nadzorowanie i wystawianie zamówień otwartych oraz zamkniętych na detale do produkcji (bezpośrednio-produkcyjne – zamówienia w systemie SAP),
  • Nowe uruchomienia- wyszukiwanie dostawców, zapytania ofertowe, tworzenie baz dostawców,
  • Negocjacje cenowe na wybrane grupy asortymentowe, wybór najlepszej oferty, wybór dostawców przewidzianych do danego uruchomienia,
  • Lokalizacja dostawców, czyli poszukiwanie alternatywnych dostawców na rynku lokalnym na detale już używane w produkcji i dostarczane z innego źródła,
  • Pośredniczenie i pomoc dla zakładu poza granicami kraju w kontaktach, uruchomieniach dostawców lokalnych z Polski (zapytanie, analiza cen, przesyłanie ofert do Działu Zakupów w zagranicznej lokalizacji),
  • Definiowanie i wdrażanie oszczędności, koordynacja projektów redukcji kosztów,
  • Raportowanie do Kierownika ds. zakupów
  • Ścisła współpraca z pozostałymi członkami zespołu w zakresie nowych projektów

Nasz Klient oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;
  • Możliwość zdobycia cennego doświadczenia, w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku;Atrakcyjne warunki zatrudnienia, w tym dodatkowo płatne nadgodziny;
  • Bogaty pakiet szkoleń, w tym językowych oraz socjalny.